TABOR 4. A IN 4. C – RAZRED (TOREK, 21. 11. 2023 – 2. DAN)

Mojstri veščin preživetja v naravi pravijo, da ni slabega vremena, v kolikor smo primerno opremljeni. Današnji torek je bil precej radodaren tako z dežjem, kot tudi z meglo in mrazom. Ker smo želeli kar se da dobro izkoristiti šolo v naravi v njenem polnem pomenu, smo iz svojih kovčkov izbrali kolekcijo oblačil, primernih vremenu in se podali ven. Pridobili smo osnovne veščine orientacije ter izvedli »lov na zaklad«. Streljali smo z loki. Izvedeli smo, da so ljudje pred loki izumili puščico ter da so najstarejšo puščico našli v okolici Ljubljane. Da vsej opremi navkljub ne bi prezebli, smo del dopoldneva aktivno preživeli v učilnici, kjer smo se učili osnov nudenja prve pomoči. Po kosilu smo se spet odpravili ven, kjer smo postavili taborni ogenj, spekli taborniški kruh »twist«, raziskovali gozd in spoznali delo vremenoslovca.

Večer smo zaključili z aktivnim kvizom, v okviru katerega smo odgovarjali na vprašanja, ki smo jih našli na različnih mestih v notranjosti doma. Pred spanjem smo prebrali pravljico z naslovom Ljubezen, ki spodbuja učence k razmišljanju o tem, v kakšnih oblikah vse se v življenju pojavlja to čustvo.

učiteljice Anja J., Anka J. in Maja O.

Prevoz je sofinanciral Šolski sklad Osnovne šole Martina Krpana