tabor 4. a in 4.C – razred (ponedeljek, 20. 11. 2023 – 1. dan)

Ponedeljkovo dopoldne smo preživeli na poti v sredogorsko gozdnato hribovje severno od Drave na meji z avstrijsko Štajersko, na Sv. Duh na Ostrem vrhu. Tam nas je pričakalo sončno vreme, mirno okolje, prijazni ljudje in belo-črna muca, ki se je učencev in učenk izredno razveselila. Namestili smo se v sobe, si ogledali okolico doma in pojedli odlično kosilo. Popoldne so učenci preživeli v gozdu, najboljši učilnici v naravi, kjer so postavljali bivake, pridobili nekaj osnov o preživetju v naravi, ter igrali stare pastirske igre in igre, s katerimi so razvijali povezovanje in sodelovanje. Na podlagi le-teh so učenci ob učiteljevem vodenju razvijali skupinski duh. Zvečer, ko se je zmračilo se je učencem uspelo rešiti iz Sobe pobega, ter se družiti ob skupinski igri Pictionary. Po večerni pravljici o rdeče-zlatem čarobnem šalu je na vrsti počitek, s katerim si bodo nabrali moči za nov dan.

učiteljice Anja J., Anka J. in Maja O.

Prevoz je sofinanciral Šolski sklad Osnovne šole Martina Krpana, Ljubljana