Likovno snovanje 3:

izbirni predmet v 9. razredu

Izbirni predmet dopolnjuje vsebine rednega pouka likovne umetnosti in poteka 32 šolskih ur. Učenec lahko predmet obiskuje 1 leto ali več. Pri predmetu učenci posegajo na področja sodobnega likovnega ustvarjanja in temeljito poglabljajo razumevanje prostora, izražajo občutja, oblikujejo stališča in vrednote.

Pri predmetu učenci izvajajo likovne naloge s področij risanja, slikanja , prostorskega oblikovanja  in vizualnih komunikacij. Pri izvajanju likovnih nalog so vključeni digitalni pripomočki.

Učenec bo spoznal in se naučil: zlati rez, obrnjeno perspektivo, aspektivo, amorfozo, kip in ambient, vizualne medije (logotip), načrtovanje prostorskih sprememb v domačem kraju, vizualne komunikacije.

Maja Žura