Raziskovalno delo

Na OŠ Martina Krpana vsako leto poteka raziskovalna dejavnost.

Učenci spoznajo osnove raziskovalne metodologije (anketa, intervju, delo z viri, …) in zgradbo raziskovalne naloge. Nalogo predstavijo učencem, učiteljem in staršem.

Mladi raziskovalci in njihovi mentorji svoje naloge predstavljajo tudi na Srečanju mladih raziskovalcev in njihovih mentorjev Ljubljana. Najboljše naloge se uvrstijo na državno srečanje.

Raziskovalne naloge so na ogled v šolski knjižnici.

Koordinatorka raziskovalnega dela je Tatjana Božič Geč.

Naloge predstavljene v letu 2013-2014

Naslov Področje Učenci Mentorica Priznanja
Ali ločujemo odpadke? Ekologija Maj Rok Paramentić, 5.bTarik Mujakić, 5. b Tatjana Božič Geč
Kaj menimo o šolskih počitnicah? Sociologija Ema Nastić, 5. bNina Mešl, 5. b