OŠ Martina Krpana

Gašperšičeva 10, 1000 Ljubljana

faks.: 01 520 86 50

e-naslov

OŠ Martina Krpana - Z odgovornostjo in spoštovanjem do dobrih medsebojnih odnosov in kakovostnega znanja

Bralna značka

Knjižnica na spletu (dLib) je na volju vsem, ki potrebujete kakšno informacijo.
S pomočjo le-te lahko raziskujete, si pomagate pri izdelavi seminarskih nalog, se učite, …

Povezava je: http://www.dlib.si

Učenci, tudi v tem šolskem letu se lahko udeležite tekmovanja za BRALNO ZNAČKO z naslovom S KNJIGO V SVET, ki poteka od 17. septembra 2014 (17. september – dan zlatih knjig, datum rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka) do 2. aprila 2015 (2. april – mednarodni dan knjig za otroke, rojstni dan danskega pisatelja Hansa Christiana Andersena).

Priporočilni seznami vsebujejo mnogo zanimivih knjig, lahko pa preberete tudi eno knjigo po svoji izbiri. Priporočilni seznam literature za šolsko leto si lahko ogledate na spodnji povezavi.

Za osvojitev nalepke oz. priznanja za Literarno bralno značko preberete učenci prvega triletja najmanj 3 knjige; učenci drugega triletja najmanj 4 knjige, učenci tretjega triletja najmanj 5 knjig.

Učenci lahko tekmujejo tudi za ekološko bralno značko

(seznam bo objavljen kasneje)

ter angleško in nemško bralno značko.

Pridružite se vsem tistim, ki jim knjige odkrivajo skrivnosti in verjamejo, da je vse v knjigah. Knjige so vaše čarobne oči!